Bu sayfa : 184431 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 312592 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ocak 2014

FREN HİDROLİĞİNİN ÖNEMİ




FREN HİDROLİĞİ
Aracımızın sağlıklı ilerlemesi kadar kısa süre ve mesafede durması da önemlidir. Pedala yapılan basıncı, fren merkezi vasıtası ile kaliper pistonlarına ileten sıvı Fren Hidroliğidir.

Motor soğutma sıvısında olduğu gibi burada da değişim aralıkları çoğu zaman yetkili servislerce bile ihmal edilmektedir. Zaman içinde sistemde oluşan nem, sürekli ısınma - soğuma sonucu kimyasal özelliğini kaybetmeye başlar ve basıncı iletmekteki görevini tam üstlenemeyebilir. 2 yılda bir değişmesini tavsiye eden üreticiler bile vardır. Aracınızın servis kitapçığındaki aralıkta sıvının tamamen yenilenmesini zamanı geldiğinde servise hatırlatınız !

Ayrıca balatalar aşındıkça, fren hidroliği kabındaki yağ seviyesi de azalır , eğer min çizgisine erişmiş ise aynı özelliklere sahip olanla tamamlanması gereklidir.

YAVUZ OTOMOTİV OLARAK RESİMDE GÖRÜLEN ÖZEL ÖLÇÜM ALETİ SAYESİNDE FREN HİDROLİĞİNİZİ ÜCRETSİZ OLARAK ÖLÇÜYOR , EĞER IŞIK % 4 NEM ORANI OLAN KIRMIZIYA DÖNÜYORSA YENİ HİDROLİK YAĞI İLE DEĞİŞTİRİYORUZ. TEL:05326309643 ATA SANAYİ-ÇİĞLİ İZMİR


Bu haber : 4397 kez izlenmiştir

Bu sayfa : 329355 kez ziyaret edilmiştir.